دکتر میرمعصومی
تکنیک های لابیاپلاستی

بهترین تکنیک‌های لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک تکنیک جوانسازی واژن است که برای بهبود شکل ظاهری ناحیه تناسلی بانوان و افزایش اعتماد به نفس در رابطه جنسی انجام می شود. برای انجام جراحی لابیاپلاستی تکنیک های متفاوتی استفاده می شود که در این مقاله از سایت دکتر فخرالسادات میرمعصومی می خواهیم به بررسی 3 مورد از تکنیک های لابیاپلاستی بپردازیم با ما همراه باشید.

بهترین متخصص جراحی زنان اصفهان

تکنیک TRIM

این روش از تکنیک های لابیاپلاستی بسیار معمول و آسان می باشد. روش تریم در لابیاپلاستی جزو روش های قدیمی محسوب می شود به همین دلیل یک روش شناخته شده و تقریبا بی خطر است. در لابیاپلاستی به روش تریم یک برش عمودی بر روی لابیاها ایجاد می شود و اندازه لابیا به حد مطلوب رسیده و بخش اضافی آن حذف می شود. همچنین از این روش برای حذف تیرگی لابیاها نیز استفاده می شود.

نحوه اجرا

جراحی لابیاپلاستی به روش تریم با برداشتن پوست اضافی با یک برش خطی در امتداد لبه خارجی لابیای داخلی انجام می شود. برش در لبه لابیا بسته می شود و میزان دیده شدن زخم و اسکار را کاهش می دهد. در موارد نادر،ممکن است جای اسکار به صورت برآمدگی باقی بماند.

مزایا و معایب

تکنیک تریم باعث ایجاد لابیای داخلی متقارن می شود که لابیای خارجی آن را پوشش می دهد. همچنین در این روش امکان حذف تیرگی ها نیز وجود دارد. در این روش پوست لبه بیرونی لابیا از بین می رود، لبه بیرونی لابیا نیز تیره‌تر است و در نتیجه لابیای داخلی روشن‌تر خواهد بود.

روش WEDGE

روش WEDGE یا گوه از تکنیک های لابیاپلاستی یک روش جدیدتر می باشد که به دلیل نتایج طبیعی تری که ایجاد می کند دارای محبوبیت بیشتری است.

نحوه اجرا

در لابیاپلاستی به روش WEDGE یک برش V شکل از لبه داخلی ایجاد شده و تا قسمت داخلی امتداد می یابد. سپس دو لبه به یکدیگر بخیه زده می شوند. این روش از تکنیک های لابیاپلاستی باعث می شود تا بیرون زدگی لابیاها کمتر اتفاق بیافتد و جای بخیه ها نیز کمتر مشاهده شود.

مزایا و معایب

انتخاب روش گوه یا WEDGE این قابلیت را دارد که خانم ها شکل ظاهری لابیای خارجی را حفظ کنند. همچنین از برش‌های نزدیک کلیتوریس جلوگیری می‌کند، که چین‌های پوست را در نزدیکی کلیتوریس دست نخورده نگه می‌دارد و خطر آسیب به کلیتوریس و کاهش لذت جنسی را از بین می‌برد.

روش DE-EPITHELIALIZATION

در روش اپی تلیالیزاسیون از تکنیک های لابیاپلاستی لبه های خارجی لابیا به صورت طبیعی حفظ می شود، اما با برداشتن بافت از سطح لابیای داخلی انجام می شود و بافت در محل مورد نظر با بخیه بسته می شود.

نحوه اجرا

با حذف اپیتلیال، یک ناحیه گوه ای یا الماسی شکل از بافت از سطح داخلی لابیا برداشته می شود. سپس این ناحیه با بخیه بسته می شود و اندازه کلی لابیاها کاهش می یابد.

مزایا و معایب

نتیجه اپیتلیالیزاسیون یک لابیا با اندازه کوچکتر با لبه های بیرونی طبیعی است که به شکل دست نخورده باقی می ماند. اسکار فقط در داخل لابیا وجود دارد و در لبه های بیرونی زخم دیده نمی شود.

سخن پایانی


هرکدام از تکنیک های لابیاپلاستی که در این مطلب از سایت دکتر میرمعصومی بیان کردیم به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شوند. بعد از انجام جراحی نیز می توانید همان روز به خانه برگردید و دوران ریکاوری را در منزل سپری کنید. چند روز اول پس از جراحی ممکن است تورم و کبودی و خارش در ناحیه برش ها را احساس کنید که طبیعی است. برای مراقبت بعد از جراحی بهتر است ناحیه برش ها را تمیز نگه دارید. اکثر بیماران در عرض 2 تا 3 هفته پس از جراحی می توانند به فعالیت های رومزه خود بازگردند. برش ها تقریباً در 6 هفته به طور کامل بهبود می یابند که البته ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا تورم به طور کامل کاهش یابد و نتایج نهایی آشکار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

زایمان زودرس

زایمان زودرس چه علائمی دارد؟ چگونه می‌توان از زایمان زودرس