دکتر میرمعصومی
Search
Close this search box.
تنگ کردن واژن

همه چیز درباره تنگ کردن واژن

امروزه بسیاری از بانوان برای تقویت اعتماد به نفس خود به سراغ تنگ کردن واژن می‌روند. تنگ کردن واژن از گذشته تا به امروز بیشتر جنبه درمانی به خود گرفته است، اما بسیاری از بانوان از این روش به عنوان زیبایی نیز استفاده می‌کنند. با توجه به گفته‌های دکتر میر معصومی بهترین کاندید برای این روش درمانی زیبایی، افرادی هستند که دچار افتادگی و یا شل شدن واژن شده‌اند. در صورتی که شما قصد تنگ کردن واژن خود را دارید بهتر است در مرحله اول به سراغ متخصص بروید، متخصص با توجه به مهارت و تخصصی که در این راه به دست آورده است بهترین روش برای تنگ کردن و جوان سازی را برای شما انتخاب خواهد کرد. در ادامه با دکتر میر معصومی در خصوص روش‌ها و بهترین کاندید برای روش و… صحبت کرده است.

علت بزرگ شدن لبه‌های واژن

یکی از تصورهایی که از گذشته در خصوص بزرگ شدن لبه‌های واژن وجود دارد این است که مادر با بچه دار شدن و به دنیا آوردن فرزند خود دچار این مشکل می‌شود. این در حالی است که اصلی‌ترین دلیل برای بزرگ شدن لبه‌های واژن، ضعیف شدن عضلات واژن می‌باشد که با استفاده از جراحی قابل درمان است. به دلیل از دست دادن استروژن موجود در بدن به دلایل مختلفی اعم از افزایش شن، شرایط زندگی و… بافت‌های داخل واژن نازک‌تر، خشک‌تر و اسیدی‌تر خواهند شد و انعطاف پذیری خود را به مرور زمان از دست می‌دهند. در دوران 40 سالگی بسیاری از بانوان با کاهش انعطاف پذیری واژن خود رو به رو خواهند شد. تمامی بانوان با وارد شدن به مرحله یائسگی خود سطح استروژن خود را از دست می‌دهند و زمانی که به یائسگی کامل برسند تغییرات آشکاری را در واژن خود مشاهده خواهند کرد.

تنگ کردن واژن در اصفهان

در چه شرایطی به تنگ کردن واژن نیاز است؟

همان طور که در بالاتر به این مورد اشاره کردیم عوامل و دلایل مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث افتادگی و یا شل شدن واژن یک خانم شوند. برخی از اصلی‌ترین و رایج‌ترین دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
✔ با افزایش سن خانم‌ها، خاصیت کلاژن سازی کاهش خواهد داشت، در نتیجه کشسانی پوست نیز تحت تأثیر قرار داده می‌شود.
✔ زایمان طبیعی متعدد که تا حد زیادی ماهیچه‌های واژن را تحت تأثیر قرار می‌دهد
✔ انجام ورزش‌های سنگین به صورت پیوسته
✔ انجام جراحی‌های مختلف زنانه
✔ داشتن روابط جنسی مکرر
✔ افزایش وزن و چاقی
✔ حمل اجسام سنگین
✔ آسیب دیدگی لگن
✔ یبوست مداوم
✔ یائسگی
تمامی عواملی که برای شما معرفی کردیم به صورت مستقیم بر روی افتادگی و شل شدن واژن تأثیر می‌گذارند. این امر می‌تواند بر روی رابطه جنسی بین خانم‌ها و آقایان تأثیرات منفی ایجاد کند. همین امر باعث شده است که بسیاری از بانوان به سراغ تنگ کردن واژن خود بروند.

کاندیداهای مناسب جراحی تنگ کردن واژن

یکی از سؤالاتی که امروزه از دکتر میر معصومی بسیار پرسیده شده است، در خصوص کاندیدای مناسب این روش برای جوان سازی هستند. کاندیدای مناسب این روش به شرح زیر هستند:
✔ خانم‌هایی که به دلیل زایمان‌های طبیعی و یا ضربه‌های فیزیکی دچار این عارضه شده‌اند، می‌توانند با تنگ کردن واژن خود این عارضه را درمان کنند
✔ افرادی که به دلایلی مانند پرتو درمانی، برداشتن واژن برای درمان سرطان و… نیازمند به بازسازی واژن خود هستند
✔ افراد تراجنسیتی برای انجام جراحی تأیید جنسیت
✔ افرادی که با ناهنجاری‌های مادرزادی به دنیا آمده‌اند و رشد واژن آن‌ها کامل نشده است

✅بیشتر بخوانید: همه چیز درباره سفید کردن واژن

روش‌های تنگ کردن واژن

امروزه روش‌های بسیار متعددی برای تنگ کردن واژن به وجود آمده است، که شما با رفتن به بهترین پزشک در این خصوص می‌توانید بهترین روش را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. این روش‌ها عبارت‌اند از:
✔ تنگ کردن واژن با نخ
✔ تنگ کردن واژن با لیزر
✔ تنگ کردن واژن با RF
✔ جراحی واژینوپلاستی
✔ جراحی پرینورافی

تنگ کردن واژن

آیا تنگ کردن واژن برای تمامی خانم‌ها مناسب است؟

در بالاتر به این موضوع اشاره کردیم که تنگ کردن واژن در ابتدا یک روش درمانی به شمار می‌رود، اما امروزه بسیاری از بانوان برای زیباتر کردن واژن خود و به دست آوردن اعتماد به نفس در رابطه‌های جنسی خود به سراغ این عمل جراحی می‌روند. ممکن است متقاضی که قصد انجام این روش را داشته باشد با عارضه‌هایی مانند شلی، افتادگی و یا گشادی واژن مواجه نشده باشد. همین امر نیز باعث شده است که تنگ کردن واژن محدودیت خاصی نداشته باشد، مگر در شرایطی که در ادامه برای شما شرح داده‌ایم این عمل درمانی زیبایی نباید انجام شود:
✔ بانوانی که باردار هستند و یا قصد بارداری دارند. زیرا در صورتی که از این روش استفاده کنید در هنگام زایمان درد بسیار شدیدی را احساس خواهید کرد و نتیجه عمل بعد از زایمان به صورت کامل از بین خواهد رفت
✔ مبتلایان به بیماری‌های نقص سیستم ایمنی
✔ در صورتی که در ناحیه واژن خود دچار بیماری‌هایی مانند عفونت‌های قارچی و یا باکتریایی هستید؛ در ابتدا بهتر است به سراغ درمان این بیماری بروید و سپس عمل زیبایی را انجام دهید
✔ بدون شک می‌دانیم که تغییرات در این روش در ناحیه داخلی واژن انجام خواهد شد، در نتیجه انجام این عمل جراحی برای دخترانی که باکره هستند امکان پذیر نخواهد بود. لازم به ذکر است دختران باکره می‌توانند لابیاپلاستی را انجام دهند.

رابطه جنسی بعد از عمل تنگی واژن

در صورتی که شما قصد این عمل جراحی را دارید، باید حداقل 4 الی 6 هفته بعد از عمل رابطه جنسی نداشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید میزان دقیق این امر توسط پزشک متخصص شما اعلام خواهد شد، برای برخی از بیماران این زمان کمتر و یا بیشتر می‌شود.

مزایا و معایب جراحی تنگ کردن واژن

بدون شک می‌دانیم که تمامی عمل‌های جراحی دارای خطرات و مزیت‌های مختص به خود هستند که جراحی تنگ کردن واژن از این قائله مستثنی نیست. پزشک متخصص شما باید شما را با تمامی خطرات و ریسک‌هایی که در این عمل جراحی وجود دارد شما را آشنا کند. برخی از ریسک‌های این عمل می‌توان به عفونت، خونریزی شدید، دیسپارونی (مقاربت دردناک)، بی حسی یا از دست دادن حس واژن اشاره کرد. به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که شما این عمل زیبایی تحت نظر یک پزشک متخصص زنان و زیبایی ماهر مانند دکتر میر معصومی انجام شود ریسک‌هایی که وجود دارد به کمترین حد خود خواهند رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط