دکتر میرمعصومی
جراحی زیبایی شکم همراه با سزارین

آیا جراحی زیبایی شکم همزمان با سزارین امکان پذیر است

در دوران بارداری فرم بدن مادر تغییر پیدا می کند و پس از زایمان دچار افتادگی و شل شدگی شکم می شود. به همین دلیل برخی افراد تمایل به جراحی زیبایی شکم با سزارین دارند تا ظاهر شکم خود را به حالت قبلی خود بازگردانند. اما پیش از اقدام به جراحی ابدومینوپلاستی همراه با سزارین باید با پزشک خود مشورت کنید که آیا این روش برای شما نیز مناسب است؟ آیا جراحی زیبایی شکم با سزارین به شما توصیه می شود و خطرساز نیست؟ برای آگاهی بیشتر از شرایط جراحی زیبایی شکم با سزارین در ادامه مطلب همراه ما باشید.

عمل سزارین همراه با عمل زیبایی شکم

هنگامی که شرایط نوزاد برای زایمان طبیعی مساعد نیست و ممکن است زایمان طبیعی برای مادر یا نوزاد خطرساز باشد در این حالت زایمان سزارین توصیه می شود. در زایمان سزارین ناحیه بین ناف و ناحیه تناسلی یک برش بر روی شکم ایجاد می شود و نوزاد از این ناحیه خارج می شود. در طول دوران بارداری و با اضافه وزنی که مادر پیدا می کند چربی‌های ناحیه شکم نیز افزایش می‌یابد. پس از تولد نوزاد مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا چربی‌های اضافه این ناحیه کاهش پیدا کند، در برخی موارد میزان کشیدگی پوست اضافه‌ای که در حین بزرگ شدن شکم ایجاد شده بود به طور کامل به حالت اول باز نمی‌گردد و پس از بین رفتن چربی‌ها موجب ایجاد افتادگی‌های پوستی در ناحیه شکم می‌شود.
جراحی زیبایی شکم که تحت عنوان ابدومینوپلاستی شناخته می‌شود یکی از جراحی‌های زیبایی شکم با سزارین است که با برداشتن پوست، چربی و بافت‌های اضافه در ناحیه شکم منجر به ایجاد شکمی صاف و عضلانی مانند ایام قبل از بارداری می‌شود. در اغلب موارد این جراحی چند ماه پس از زایمان و در صورتی که شکم به حالت اول خود بازنگشت انجام می‌شود اما برخی افراد ترجیح می‌دهند جراحی زیبایی شکم همزمان با جراحی سزارین انجام شود. در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

جراحی زیبایی شکم با سزارین در اصفهان

نحوه انجام زایمان سزارین

زایمان سزارین در اغلب کشورهای غربی تنها به دلایل پزشکی مانند قرار گرفتن نوزاد در وضعیت نامناسب و یا ایجاد خطر برای مادر و نوزاد در حین زایمان طبیعی تجویز می‌شود اما در کشور ما جراحی سزارین یکی از جراحی‌های انتخابی می‌باشد که در اغلب موارد بدون هیچ دلیل پزشکی و تنها به خواسته‌ی مادر انجام می‌شود.
در حین زایمان سزارین، برشی در ناحیه‌ی شکم و بین ناف تا ناحیه شرمگاهی ایجاد می‌شود. برش افقی رایج‌ترین برش برای جراحی سزارین می‌باشد، برش عمودی در مواقع اضطراری ممکن است ایجاد شود، این برش دردناکتر بوده و روند بهبود آن نسبت به برش افقی طولانی‌تر خواهد بود. پس از خارج کردن نوزاد، رحم با بخیه‌های قابل جذب بسته می‌شود و سپس برش‌های ایجاد شده در پوست تحت بخیه قرار می‌گیرد.

✅ بیشتر بخوانید: جراحی کورتاژ

نحوه انجام جراحی زیبایی شکم با سزارین

جراحی زیبایی شکم به منظور فرم بخشیدن به شکم و خارج کردن چربی‌ و پوست اضافه در این ناحیه انجام می‌شود. افراد بنا به دلایل مختلفی ممکن است جهت این جراحی اقدام نمایند که برخی از آنها عبارت است از:

 • انجام جراحی در گذشته و تشکیل بافت اسکار در این ناحیه
 • افزایش سن و افتادگی پوست در ناحیه شکم
 • کاهش وزن شدید در یک دوره‌ی کوتاه
 • بارداری

یکی از مهمترین دلایلی که خانم‌ها اقدام به جراحی زیبایی شکم می‌نمایند بارداری و افتادگی‌های پوست پس از زایمان می‌باشد.

گیف مشاوره آنلاین دکتر میرمعصومی

نحوه انجام جراحی زیبایی شکم با سزارین در اصفهان بدین صورت می‌باشد:

 • ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد.
 • مانند زایمان یک برش افقی در قسمت بین ناف و ناحیه‌ی شرمگاهی ایجاد می‌شود.
 • سپس پوست اضافی در ناحیه‌ی شکم برداشته می‌شود، در صورتی که مقدار پوست اضافه زیاد باشد ممکن است یک برش دیگر ایجاد شود.
 • گاهی اوقات ممکن است موقعیت ناف نیز تغییر کند.
 • پس از اصلاح ماهیچه‌ها و بافت‌های داخل شکم، پوست شکم به سمت پایین کشیده می‌شود و بخیه‌هایی به سمت بالا اعمال می‌شود.
 • در انتها این ناحیه توسط باندهای الاستیک پیچیده می‌شود، ممکن است لوله‌هایی جهت تخلیه مایعات نیز در این ناحیه تعبیه شود.

ادغام جراحی سزارین و جراحی زیبایی شکم

با اینکه امکان انجام همزمان جراحی زیبایی شکم با سزارین وجود دارد اما بنا به دلایلی متخصصین انجام همزمان این دو جراحی را توصیه نمی‌نمایند، برخی از دلایل منع همزمان این جراحی‌ها عبارتند از:

 • در هنگام بارداری پوست تا حداکثر مقداری که امکان دارد تحت کشیدگی قرار می‌گیرد اما درصد زیادی از آن در ماه‌های اول پس از زایمان جمع می‌شود بنابراین امکان تخمین درست برای برداشتن پوست اضافی نمی‌باشد.
 • جراحی سزارین به خودی خود یک جراحی تهاجمی، دردناک و زمان بر می‌باشد، ادغام جراحی زیبایی شکم پس از سزارین علاوه بر اینکه مدت زمان جراحی را افزایش می‌دهد موجب ایجاد پیچیدگی‌هایی در حین عمل و پس از آن خواهد شد.
 • پس از جراحی زیبایی شکم در آغوش گرفتن نوزاد برای شما تا چند ماه سخت می‌شود.
 • به دلیل مصرف آنتی بیوتیک‌هایی که پس از جراحی زیبایی شکم باید مصرف نمائید تا چند هفته نمی‌توانید به نوزاد خود شیر بدهید.
 • در کنار عوارض جراحی سزارین، عوارض جراحی زیبایی شکم نیز منجر به ایجاد دوران نقاهت طولانی‌تر برای شما خواهد بود.
 • احتمال ادم و تجمع مایعات در شکم در کنار احتمال بروز لخته‌های خونی می‌تواند دوران نقاهت شما را در ایامی که باید به نوزاد خود رسیدگی نمائید سخت‌تر نماید.
  متخصصین توصیه می‌نمایند پس از اینکه چند ماه از جراحی سزارین شما گذشت، در صورتی که از افتادگی‌های پوستی ناحیه شکم خود رضایت نداشتید جهت جراحی زیبایی شکم اقدام نمائید.

✅ بیشتر بخوانید: جراحی لاپاراسکوپی

بهترین جراح زیبایی شکم در اصفهان

دکتر فخرالسادات میرمعصومی از پزشکان با تجربه و ماهر در زمینه جراحی های زنان، جراحی زیبایی زنان، زایمان و … می باشند که برای انجام جراحی زیبایی شکم با سزارین نیز می توانید به ایشان مراجعه نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره آنلاین با بهترین جراح زیبایی شکم با سزارین در اصفهان می تواند از طریق راه های ارتباطی زیر اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

زایمان زودرس

زایمان زودرس چه علائمی دارد؟ چگونه می‌توان از زایمان زودرس