دکتر میرمعصومی
Search
Close this search box.
جراحی میومکتومی در اصفهان

جراحی میومکتومی یا برداشتن فیبروم

ممکن است در برخی موارد درد در رحم امانتان را بریده باشد که علت آن می تواند فیبروم رحمی باشد. فیبروم‌های رحمی نوعی توده رحمی هستند که در اثر عوامل مختلف به وجود می‌آیند و درد شدیدی را به یک فرد تحمیل می‌کنند. به مرور زمان، این توده‌ها باعث بروز مشکل در حرکت شده و زندگی انسان را سخت می‌کنند. بنابراین لازم است که این فیبروم‌ها درمان شوند. یکی از راه‌های از بین بردن فیبروم رحم، میومکتومی است. با توجه به این که فیبروم رحم در بارداری و باروری اهمیت زیادی دارد و مانع بارداری می‌شود، باید به کمک این روش آن را از بین برد. حال می‌خواهیم بدانیم که میومکتومی چیست و چه کاربردی دارد.

جراحی میومکتومی چیست


یکی از جراحی‌های زنانه که طی آن پزشک اقدام به برداشتن فیبروم رحم می‌کند، میومکتومی است. در صورتی که یک فرد به بهترین متخصص زنان در اصفهان مراجعه کند و از درد رحم خود شکایت داشته باشد، جراحی میومکتومی در اصفهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. جراحی مذکور به دلایلی همچون عدم آسیب رساندن به رحم، افزایش امکان باروری و از بین بردن فیبروم از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. پیشرفت‌هایی که در عرصه پزشکی به وجود آمده‌اند، باعث شده‌اند که جراحی میومکتومی مدرن‌تر بشود. تا جایی که انواع مختلفی از آن به وجود بیاید. چنانچه یک خانم به هر دلیلی با مشکل نازایی مواجه شده باشد، به کمک این جراحی امکان باردار شدن برای او ‌وجود خواهد داشت.

میومکتومی

انواع میومکتومی


این که نوع فیبروم موجود در رحم بیمار چگونه است، این که تعداد فیبروم‌ها چندتا است و این که اندازه آن‌ها چقدر است، باعث تنوع جراحی میومکتومی شده است. در ادامه به انواع آن اشاره خواهیم کرد.

جراحی برداشتن فیبروم شکمی

در این روش برای این که به رحم یک بیمار دسترسی پیدا شود، در دیواره شکم یک برش بزرگ به وجود می‌آید. این برش عمدتا افقی است و در خط بیکینی ایجاد می‌شود.‌ باید گفت که این نوع از جراحی دوره نقاهت طولانی مدتی دارد.

میومکتومی لاپاراسکوپیک

نوع دیگری از جراحی برداشت رحم، جراحی لاپاراسکوپیک است. در این روش تنها چند برش کوچک در دیواره شکم ایجاد می‌شود‌. سپس با استفاده از ابزارهای مخصوص، فیبروم از رحم خارج شده و محل برش مجددا بخیه می‌خورد. دوره بهبودی بیمار در این روش نسبت به روش قبل سریع‌تر است.

جراحی رحم هیستروسکوپی

روش سوم برای برداشت رحم، اتساع دیواره گردن رحم است. این عمل دوره نقاهت کوتاهی دارد چرا که نیازی به هیچ برش ندارد.

خطرات جراحی میومکتومی


مانند هر جراحی دیگری برای میومکتومی هم عوارض و خطراتی در نظر گرفته شده است. بیمارانی که بدن حساسی دارند ممکن است پس از این جراحی خونریزی زیادی داشته باشند. اگر این خونریزی کنترل نشود، خطرات جدی‌تری را در پی دارد. درد و تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان از دیگر عوارضی است که با جراحی برداشتن فیبروم متوجه یک فرد می‌شود. اگر جراحی میومکتومی به درستی پیش نرفته باشد، ممکن است برای زایمان یا بارداری در آینده مشکل ایجاد کند. همچنین چسبندگی خارج از رحم و عفونت در لگن از دیگر عوارض و‌ خطراتی هستند که میومکتومی به دنبال دارد. به همین دلیل است که ‌توصیه می‌کنند از پزشکان ماهر و باتجربه خدمات دریافت کنید. دکتر میر معصومی یکی از برجسته‌ترین پزشکان در زمینه انجام جراحی میومکتومی هستند که شما می‌توانید با خیال راحت برای دریافت خدمات به مطب ایشان مراجعه کنید.

دکتر فخرالسادات میرمعصومی

مراقبت‌های بعد از میومکتومی


تا زمانی که به نکات مراقبتی پس از جراحی میومکتومی توجه نداشته باشید، نباید انتظار دریافت نتایج خوب را داشته باشید. در صورت رعایت این نکات می‌توانید نتیجه‌ای عالی را از جراحی خود دریافت کنید:

  • برای کاهش درد خود باید داروها و مسکن‌هایی را که پزشک تجویز کرده است، سر وقت بخورید.
  • از نوشیدن مایعات گازدار مثل نوشابه خودداری کنید و تا حد امکان از غذاهای سبک استفاده نمایید.
  • محل برش را همواره تمیز و خشک نگه دارید تا دچار عفونت نشوید. اگر لکه خون دیدید، نیاز به نگرانی نیست. اگر میزان این لکه‌ها بیش از حد بودند، باید آن را با پزشک خود در میان بگذارید.
  • به دلیل این که در طول جراحی از لوله‌های رحمی استفاده می‌شود، گلودرد پس از این جراحی طبیعی است.
  • ممکن است ناحیه تحت درمان کبود شده باشد یا به صورت متداول درد بگیرد. جای نگرانی نیست چرا که این عوارض پس از مدتی از بین خواهند رفت.

هزینه عمل میومکتومی


ممکن است شما نیز در مورد هزینه‌های جراحی برداشت فیبروم و جراحی میومکتومی سوال کنید. باید بگوییم که این هزینه‌ها، هزینه‌های ثابتی نیستند و تحت تاثیر عوامل مختلف تغییر می‌کنند. آنچه که اهمیت دارد، این است که عوامل موثر در این زمینه را بشناسید. توجه داشته باشید گه تا زمانی که بیمار معاینه نشود، نمی‌توان هزینه‌ میومکتومی را به صورت دقیق برآورد کرد. با این حال دستمزد پزشک، میزان مهارت پزشک، نوع جراحی، تعداد فیبروم‌ها و هزینه‌های کلینیک و بستری از جمله عواملی هستند که هزینه‌های کلی این جراحی را تعیین می‌کنند. برای خرید دارو و معاینات پس از عمل نیز ممکن است نیاز باشد هزینه‌های جزئی انجام شوند. آنچه که به شما در کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند، انتخاب پزشکی منصف و برجسته است. برای اطلاع از هزینه جراحی میومکتومی در اصفهان می توانید با شماره تلفن های درج شده در سایت دکتر میرمعصومی تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط