دکتر میرمعصومی
لیفت و جوانسازی واژن

لیفت و جوانسازی واژن

لیفت و جوانسازی واژن از جمله متدهایی است که می تواند زمینه ساز زیبایی و بهبود افتادگی واژن شود. این متد در حال حاضر محبوبیت بسیار زیادی میان خانم ها دارد و به روش های مختلفی نیز انجام می پذیرد. با توجه به حساسیت جوانسازی و زیباسازی واژن بایستی نسبت به انتخاب درست پزشک دقت عمل بالایی را به کار گیرید. در ادامه به بررسی دقیق این متد درمانی و زیبایی خواهیم پرداخت. تا انتها ما را مهمان نگاه های زیبای خود کنید.

جوانسازی واژن چیست

جوانسازی واژن متدهای مختلفی را در بر می گیرد که همگی با هدف ترمیم واژن انجام می شوند. با افزایش سن و یا زایمان های متعدد ممکن است با واژن با مشکلات متعددی مواجه شود. جوانسازی راهکاری است که به شما کمک می کند تا وضعیت جسمی واژن خود را بهبود بخشیده و به زیباسازی و جوانسازی دوباره ان کمک کنید. ممکن است تصور کنید که این متد زیبایی می تواند بر روی روابط جنسی تاثیرات منفی بسیار زیادی داشته باشد؛ در حالی که این باور کاملا اشتباه است. جوانسازی واژن می تواند موجب بهبود روابط جنسی شما نیز شود زیرا قادر است تا واژن را تنگ کند.

چه مشکلاتی را می توان با جوانسازی واژن برطرف ساخت؟

این پرسشی است که ممکن است ذهن شما را نیز به خود شمغول کرده باشد. واژن به مرور زمان و به دلیل زایمان دچار شکلی خواهد شد. چنین شرایطی عوارض قابل توجه ای برای خانم ها دارد بنابراین نباید نسبت به آن بی توجه بود. اگر بخواهیم اشاره ای اجمالی به عوارض شل شدن واژن داشته باشیم می توان مواردی همچون کاهش میل جنسی و بی اختیاری ادرار را نام برد. جوانسازی متدی است که می تواند شلی واژن را برطرف ساخته و موجب تحریک واژن و در نهایت تولید سلول های جوان کننده شود.
طی انجام عمل جراحی جوانسازی واژن می توان فرایندهایی همچون تقویت نقطه جی، نهان سازی کلیتوران، واژینوپلاستی، لابیاپلاستی و هایمنوپلاستی را پشت سر گذاشت. تقویت نقطع جی تاثیرات مثبت بسیار زیادی بر بهبود لذت جنسی دارد و با استفاده از نهان سازی کلیتوران می توان بافت های اطراف کلیتوریس را برداشت. لابیاپلاسای موجب فرم دهی به لابیاها شده و سایز آن ها را نیز تغییر می دهد. واژینوپلاستی زمینه ساز تنگ شدن کانال واژن شده و هایمنوپلاستی برای ترمیم پرده بکارت کاربرد دارد.

بهترین کاندیدها برای جوانسازی واژن

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به معرفی افرادی بپردازیم که گزینه ای مناسب برای انجام جوانسازی واژن هستند. این افراد می توانند به واسطه این متد زیبایی به نتایج موردانتظار خود دست یابند. به طور کلی کاندیدهایی که انجام جوانسازی و زیباسازی واژن برای آن ها ضرورت دارد شامل موارد زیر می شوند.

 • خانم هایی که دوران یائسگی خود را سپری می کنند.
 • خانم هایی که زایمان های متعددی را پشت سر گذاشته اند.
بهترین متخصص جراحی زنان اصفهان

روش های جوانسازی و زیباسازی واژن

روش های جوانسازی و زیباسازی واژن شامل روش های جراحی و روش های غیرجراحی می شوند. در ادامه به بررسی این روش ها خواهیم پرداخت.

روش های غیرجراحی جوانسازی واژن

روش هایی که به عنوان روش های غیرجراحی مرسوم هستند کاملا غیرتهاجمی بوده و دارای دوره نقاهت کوتاهی می باشند. در این روش ها به هیچ عنوان از سوزن و یا تیغ جراحی استفاده نمی شود و می توان بدون جراحی خاصی ناحیه واژن را سفت کرد. عملکرد این شیوه از جوانسازی به صورت گرم کردن لایه های بالایی بافت واژن می باشد. چنین امری موجب ایجاد یافت های جدیدتر و سفت تر در بافت های زیرین می شود. این روش ها شامل درمان با لیزر CO2و درمان های RF می شوند که هرکدام مزیت ها و ویژگی های خاص خود را دارند.

روش های جراحی جوانسازی

برای استفاده از چنین روشی بایستی ابتدا مراحل مربوط به معاینه و مشاوره را پشت سر بگذارید. انتخاب یک پزشک جراح مجرب همچون دکتر میرمعصومی برای چنین امری بسیار اهمیت دارد.مدت زمان لازم برای انجام این جراحی ها حدود یک تا دو ساعت است اما فاکتورهای خاصی همچون روش، سطح کار و تکنیک هایی که پزشک جراح به کار می گیرد نیز می تواند این زمان را تغییر دهد. برحی از جراحی های جوانسازی واژن به صورت سرپایی انجام می شود به این شکل که پزشک از یک بیهوشی عمومی استفاده می کند.
پس از بیهوش شدن با استفاده از ابزارهای خاصی تعدادی برش بر روی بافت ها و ماهیچه های واژن ایجاد می شوند تا در نهایت بتوان به نتیجه موردانتظار دست یافت. پس از پایان جراحی لازم است یک مجموعه مراقبت ها را رعایت کنید. این مراقبت ها تاثیرات بسیار زیادی بر بهبود سریع تر شما دارند و می توانند نتایج دریافتی را نیز بهبود بخشند.

مزیت های جوانسازی واژن

جوانسازی واژن مزیت های فراوانی برای خانم ها به همراه دارد. این مزیت ها به صورت زیر هستند.

 • بهبود شلی واژن و سفت کردن آن
 • کمک به درمان بی اختیاری ادرار
 • افزایش احساسات واژن و بهبود روابط جنسی
 • بهبود روابط جنسی دردناک
 • تقویت نمودن عضلات لگن و واژن
 • تقویت ظاهر واژن همچون کلیتوریس، لابیاها و دهانه واژن

عوارض زیباسازی و جوانسازی واژن

جوانسازی و زیباسازی واژن در صورتی عوارض دارد که نتوانید در انتخاب پزشک موفق عمل کنید. پزشکانی که دانش و مهارت لازم برای این متدهای زیبایی را ندارند می توانند در آینده شما را با مشکلات بسیار زیادی مواجه سازند. عوارض جوانسازی واژن شامل موارد زیر می شوند.

 • عفونت
 • باقی ماندن جای زخم ها
 • درد
 • خونریزی
 • تجربه روابط جنسی دردناک

✅ بیشتر بخوانید: روش های سفید کردن واژن

روش های غیرجراحی زیباسازی و جوانسازی واژن

در بخش های قبل به صورت اجمالی روش های غیرجراحی برای جوانسازی و زیباسازی واژن را نام بردیم. در حال حاضر با توجه به محبوبیتی که این متد زیبایی و درمانی دارد می توان روش های بسیار زیادی را دید که برای جوانسازی کاربرد دارد. از مهم ترین روش های جوانسازی ناحیه تناسلی موارد زیر را می توان نام برد.

 • تزریق چربی به واژن
 • تزریق ژل به واژن
 • مزوتراپی واژن
 • لیزر واژن

کلام آخر


با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که جوانسازی واژن روشی برای زیباسازی واژن بوده و به بهبود افتادگی و شلی واژن کمک های قابل توجه ای می نماید. برای جوانسازی روش های متعددی وجود دارد که شامل روش های جراحی و غیرجراحی می شوند. روشی های غیرجراحی تهاجمی نبوده و دوران نقاهت خاصی نیز ندارند. برای مشاوره آنلاین با بهترین جراح زیبایی زنان در اصفهان دکتر میرمعصومی می توانید از طریق مشاوره آنلاین ماوراطب سوالات خود را به صورت مستقیم از متخصص زنان بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

زایمان زودرس

زایمان زودرس چه علائمی دارد؟ چگونه می‌توان از زایمان زودرس