دکتر میرمعصومی
هیستروسکوپی چیست ؟

خطرات عمل هیستروسکوپی

هیستروسکوپی از جمله جراحی هایی به شمار می آید که خطرات چندانی برای مراجعه کننده ندارد و اغلب افرادی که برای انجام آن اقدام می ‌کنند با مشکلی مواجه نمی شوند یا عوارض خاصی را مشاهده نمی کنند. هیستروسکوپی جزو آن دسته از جراحی هایی قرار می گیرد که اغلب مراجعه کنندگان بعد از انجام آن خطراتی مبنی بر آسیب به بدن مشاهده نمی کنند و افراد کمی هستند که ممکن است عوارض جدی این جراحی ها را تجربه کنند. از آنجایی که خطرات هیستروسکوپی قابل شناسایی، تشخیص و پیشگیری هستند شما با مراجعه به پزشکی ماهر می توانید احتمال بروز این خطرات را کاهش دهید. لازم به ذکر است از آنجایی که طی این جراحی تصویربرداری انجام شده و از ابزار متعددی استفاده می شود، این مسائل می تواند خطراتی را در پی داشته باشد. در ادامه قصد داریم بیشتر در رابطه با خطرات این جراحی همچون احتمال بروز عفونت، آسیب به رحم، خونریزی شدید و سنکوب صحبت کرده و مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم. لطفاً تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

هیستروسکوپی چه خطراتی دارد؟

به طور کلی خطراتی که ممکن است بیماران یا مراجعه کنندگان آن را تجربه کنند بسیار نادر هستند و همه افرادی که برای انجام هیستروسکوپی اقدام می کنند این عوارض را تجربه نخواهند کرد. برخی از اصلی ترین خطرات هیستروسکوپی را می توان به عبارت زیر دانست.

عفونت رحم از خطرات هیستروسکوپی

عفونت رحم که ممکن است به همراه خود علائمی چون خونریزی، ترشح و تب را به دنبال داشته باشد اغلب با استفاده از آنتی بیوتیک و دیگر داروهایی که توسط پزشک تجویز می شود قابل درمان است. از آنجایی که این مسئله بسیار آزاردهنده است شما لازم است پس از جراحی هیستوسکوپی در صورت مشاهده نشانه هایی مبنی بر عفونت رحم این مسئله را با پزشک در میان گذاشته و سریعا برای حل آن اقدام کنید.

عوارض و خطرات هیستروسکوپی

سنکوب و خطرات هیستروسکوپی

سنکوب یکی از عوارض یا همون خطرات هیستوسکوپی است که بسیار نادر به شمار می آید و از هر ۲۰۰ بیمار یک نفر ممکن است آن را تجربه کند. اغلب افرادی که این جراحی را بدون بیهوشی انجام می دهند دچار این عارضه می دهند.

خونریزی زیاد از خطرات هیستروسکوپی

در صورتی که طی انجام جراحی هیستوسکوپی، بیمار خونریزی زیادی داشته باشد احتمال آسیب به رحم وجود دارد که این مسئله بسیار نادر بوده و تعداد افرادی که آن را تجربه کرده اند بسیار کم است. در برخی مواقع در صورت خونریزی لازم است از عمل هیستریکتومی یا همان برداشتن رحم استفاده شود.

بیشتر بخوانید: تعیین جنسیت

آسیب به رحم از خطرات هیستروسکوپی

از آنجایی که انتخاب یک پزشک مناسب در جراحی هیستوسکوپی بسیار اهمیت دارد در صورتی که پزشک مهارت کافی نداشته باشد ممکن است خطراتی همچون آسیب به رحم برای شما اتفاق بیفتد. برای عدم تجربه این اتفاق لازم است تمامی مراحل جراحی به درستی و با مهارت کامل انجام شود.
اگر به دنبال پزشکی ماهر در این حوزه هستید که بتوانید از بابت داشتن تجربه، سابقه و مهارت او مطمئن باشید، ما دکتر میرمعصومی را به شما معرفی می کنیم. ایشان با داشتن سابقه فراوان در این حوزه می توانند از بروز اتفاقاتی همچون آسیب به رحم طی جراحی، جلوگیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

زایمان زودرس

زایمان زودرس چه علائمی دارد؟ چگونه می‌توان از زایمان زودرس