دکتر میرمعصومی
درمان بی اختیاری ادرار با بهترین متخصص در اصفهان

درمان بی اختیاری ادرار با بهترین متخصص در اصفهان

درمان بی اختیاری ادرار با بهترین متخصص در اصفهان می‌تواند سبب شود بهترین نتیجه را در کوتاه‌ ترین مدت زمان دریافت نمایید. معمولا در مرحله اول پس از مراجعه به پزشک برای درمان بی‌اختیاری ادرار پزشک تشخیصات لازم را انجام خواهد داد تا متوجه شود علت این بیماری چیست. در صورتی که تشخیص صحیح صورت نگیرد، درمان مناسبی انجام نخواهد شد. بنابراین بسیار حائز اهمیت است به منظور تشخیص این بیماری به پزشک با تجربه‌ای مراجعه کنید. روش‌های مختلفی برای تشخیص وجود دارند که از جمله آنها می‌توان به تست پیشاب اشاره کرد.  

در ادامه بسته به تشخیص پزشک روش‌های درمانی مختلفی به شما پیشنهاد خواهند شد که از جمله این روش‌ها می‌توان به درمان با دارو، درمان با استفاده از روش‌های ورزشی، استفاده از روش‌های رفتاری و… اشاره کرد. در ادامه شما را با روش‌های درمان بی‌اختیاری ادرار و بهترین متخصص برای درمان این بیماری آشنا خواهیم کرد.

بهترین متخصص درمان بی اختیاری ادرار در اصفهان

تشخیص بی اختیاری ادرار

 تشخیص بی‌ اختیاری ادرار در پروسه درمان بی‌ اختیاری ادرار تاثیر قابل توجهی خواهد داشت، بدین منظور لازم است پزشک معاینات لازم را بر روی بیماران انجام داده تا بتواند بیماری آنها را تشخیص دهد و اقدامات لازم درمانی را به عمل آورد. 

در صورتی که تشخیص صحیحی از علت این بیماری به عمل آید، در آن صورت است که درمان‌های لازم ارائه خواهند شد و مراجعان می‌توانند نتیجه قابل قبولی از مراجعه به بهترین پزشک درمان بی‌ اختیاری ادرار دریافت نمایند. احتمالا پزشک در ابتدا معاینه فیزیکی دقیقی بر روی مراجعان انجام خواهد داد، سپس از افراد می‌خواهد مانور ساده‌ای مانند سرفه انجام دهند که نشان دهنده بی‌ اختیاری ادرار است.  از جمله سایر موارد که پزشک آنها را پیشنهاد داده و بررسی می‌کنند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        پیشاب سنجی: در این آزمایش یک نمونه از ادرار افراد را از نظر وجود عفونت وجود خون یا سایر ناهنجاری‌ها به طور کامل بررسی خواهند کرد.

·        ثبت وضعیت مثانه: تا چند روز لازم است مقدار مایعاتی که می‌نوشید، زمان دفع ادرار، مقدار ادرار دفع شده، نیاز مبرم به دفع ادرار و تعداد دفعات اختیاری ادرار را با دقت ثبت کرده و به پزشک خود نشان دهید.

·        اندازه‌ گیری اجاره باقیمانده در مثانه: به منظور اندازه‌گیری ادرار باقیمانده در مثانه لازم است افراد در ظرفی که حجم ادرار را اندازه‌گیری می‌کند، ادرار کرده و سپس پزشک با استفاده از تست سونوگرافی یا کاتتر می‌تواند میزان ادرار باقیمانده در مثانه را با دقت اندازه‌گیری کند. معمولاً اگر ادرار باقی مانده در مثانه خیلی زیاد باشد، نشان دهنده مجرای مسدود ادرار بوده یا نشان می‌دهد در اعصاب و عضلات مثانه مشکل وجود دارد.

به منظور تشخیص دلیل بی‌ اختیاری ادرار بهتر است به بهترین متخصص درمان بی‌ اختیاری ادرار در اصفهان مراجعه کنید تا بتوانید نتیجه مورد نظر خود را از درمان دریافت نمایید.

بی اختیاری ادرار چگونه درمان می شود؟

بسته به نوع، شدت و علت زمینه‌ای بی‌ اختیاری ادرار، درمان بی‌اختیاری ادرار در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. در برخی مواقع لازم است پزشکان از ترکیب چند روش برای درمان این بیماری کمک بگیرند. برای مثال اگر یک بیماری زمینه‌ای سبب‌ ساز این مشکل شده باشد، در ابتدا لازم است پزشکان بیماری زمینه‌ای را درمان کنند. در ادامه شما را با بهترین روش‌هایی که توسط بهترین متخصص برای درمان بی‌ اختیاری ادرار به کار گرفته می‌شوند، آشنا خواهیم کرد.

روش‌های رفتاری

یکی از بهترین روش‌ها که توسط بهترین متخصص درمان بی‌ اختیاری ادرار پیشنهاد می‌شوند، روش‌های رفتاری هستند. از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        آموزش مثانه؛ یکی از بهترین روش‌ها به تاخیر انداختن ادرار بعد از احساس نیاز مبرم به دفع است. در ابتدا قادر خواهید بود هر بار که نیاز به دفع شدید دارید، عمل تخلیه را ۱۰ دقیقه به تاخیر بیاندازید. به مرور با استفاده از این روش قادر خواهید بود فاصله رفتن به دستشویی را بین دو و نیم تا سه و نیم ساعت افزایش دهید.

·        دفع مجدد: معمولاً بدین منظور که از بی‌ اختیاری سرریز جلوگیری شود، پیشنهاد می‌شود بعد از دفع ادرار چند دقیقه صبر کنید و سپس دوباره تلاش کنید مثانه را خالی کنید.

·        کنترل مایعات و رژیم غذایی: برای این که بتوانید همچون قبل کنترل مثانه خود را بازپس بگیرید، لازم است مصرف برخی مواد غذایی همچون الکل، کافئین یا غذاهای اسیدی را کاهش داده یا قطع کنید‌ کاهش مصرف مایعات، کاهش وزن و افزایش فعالیت فیزیکی نیز از جمله مواردی هستند که در بهبود درمان بی‌ اختیاری ادرار موثر خواهند بود.

·        برنامه‌ ریزی کردن برای رفتن به توالت: در این روش پیشنهاد می‌شود به جای این که صبر کنید تا احساس دفع به شما دست دهد، خودتان با برنامه‌ ریزی هر ۲ تا ۴ ساعت برای دفع ادرار به توالت بروید.

درمان‌های دارویی

داروهای مختلفی به منظور درمان بی‌ اختیاری ادرار وجود دارند که معمولا متخصصان از آنها برای بیماران استفاده خواهند کرد. توجه داشته باشید که داروهای تجویز شده توسط پزشک را در موعد مشخص مصرف کرده تا بتوانید نتیجه قابل قبولی از آنها دریافت کنید. از جمله بهترین داروهایی که برای درمان این عارضه استفاده می‌شوند، می‌توان به داروی خنثی کننده‌ی اثر استیل کولین، داروهای مسدودکننده‌ی بتا و استروژن موضعی اشاره کرد.

تحریک الکتریکی

تحریک الکتریکی یکی از روش‌هایی است که معمولاً برای خانم‌ها استفاده می‌شود که در این روش از الکترودهایی استفاده می‌شود. استفاده از این الکترودها به منظور تحریک عضلات کف لگن و تقویت آنها است. 

تحریک الکتریکی ملایم تاثیر بسیار زیادی بر درمان بی‌ اختیاری استرسی و بی‌ اختیاری مبرم دارد اما توجه داشته باشید برای استفاده از این روش درمانی طی چند ماه به چند بار درمان نیاز خواهید داشت.  معمولاً بهترین پزشک برای درمان بی‌ اختیاری ادرار در اصفهان از روش‌های الکتریکی استفاده خواهد کرد.

ورزش‌هایی برای تقویت عضلات کف لگن

معمولا بهترین متخصص برای درمان بی‌ اختیاری ادرار در اصفهان به منظور درمان این بیماری به شما پیشنهاد خواهد کرد برخی از ورزش‌های مفید و سودمند را انجام دهید. در طی انجام این ورزش‌ها عضلاتی که به کنترل دفع ادرار کمک می‌کنند، تقویت خواهند شد.

معمولاً ورزشی که در آن عضلات کف لگن تقویت می‌شوند را ورزش کگل می‌نامند که کمک بسیار زیادی به درمان بی‌ اختیاری مبرم ادرار خواهد کرد. در این ورزش لازم است بیماران عضلاتی را که برای توقف ادرار از آن استفاده می‌کنند را منقبض کرده و به مدت ۵ ثانیه نگه دارند. سپس ۵ ثانیه استراحت کرده و دوباره انقباض را از سر گیرند و سپس با تکرار این ورزش بتوانند مدت انقباض را به ۱۰ ثانیه برسانند. برای این که بتوانید نتیجه قابل قبولی از این ورزش بگیرید، بهتر است روزی حداقل سه بار این ۱۰ ثانیه را تکرار کنید.

درمان قطعی بی اختیاری ادرار در زنان

معمولاً اغلب زنان به سبب انجام زایمان دچار بی‌اختیاری ادرار خواهند شد. بنابراین یکی از چالش‌هایی که برای این افراد به وجود می‌آید، یافتن قطعی‌ ترین راه برای درمان بی‌اختیاری ادرار است.  معمولا لازم است که زنان برای درمان این عارضه به بهترین متخصص درمان بی‌ اختیاری ادرار در اصفهان مراجعه کنند.

از جمله روش‌های قطعی برای درمان این عارضه در زنان می‌توان به مواردی همچون درمان دارویی اشاره کرد. معمولا زنان می‌توانند با داروهایی که پزشک متخصص برای آنها تجویز کرده بهترین نتیجه را دریافت کنند. همچنین روش‌های قطعی دیگری همچون جراحی برای درمان این بیماری وجود دارند که در ادامه به شرح و بررسی آن خواهیم پرداخت.

جراحی

معمولا اگر سایر گزینه‌های درمانی برای بی‌اختیاری ادرار موثر واقع نشوند، پزشکان روش جراحی را پیشنهاد می‌دهند که نسبت به سایر روش‌ها بسیار قطعی‌تر است. از جمله جراحی‌هایی که برای درمان بی‌اختیاری ادرار از آنها بهره گرفته می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عمل اسلینگ: در عمل اسلینگ از لایه‌های بافت بدن یا با استفاده از مواد مصنوعی اسلینگی برای دور مجاری ادرار و قسمت عضلات حجیم تهیه خواهند کرد. اسلینگ تاثیر قابل توجهی در بسته نگه داشتن مجرای ادرار مخصوصاً در هنگام عطسه و سرفه دارد.

جراحی افتادگی: معمولاً زنانی که از بی‌ اختیاری چند گانه و همچنین افتادگی لگن رنج می‌برند، می‌توانند به منظور درمان بی‌اختیاری ادرار، جراحی افتادگی را انجام دهند.

تعلیق گردن مثانه: این نوع جراحی به گونه‌ای است که سبب حمایت مجرای ادرار و گردن مثانه خواهد شد. در این جراحی لازم است شکم برش داده شود بنابراین بیمار باید تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد.

بهترین متخصص برای درمان بی اختیاری ادرار در اصفهان

 همان طور که پیش از این نیز در این متن اشاره کردیم، برای این که بتوانید بهترین نتیجه درمانی را بگیرید لازم است به بهترین متخصص برای درمان بی‌اختیاری ادرار در اصفهان مراجعه کنید‌. دکتر فخرالسادات میرمعصومی یکی از بهترین پزشکان و متخصصان بدین منظور بوده که دارای ۱۵ سال سابقه فعالیت تخصصی در زمینه جراحی زنان و زایمان در شهر اصفهان است.

این پزشک در دسته بهترین پزشکان و متخصصان زنان و زایمان در اصفهان قرار دارد و شما می‌توانید به منظور درمان بی‌اختیاری ادرار به مطب او مراجعه کنید. معمولاً راهکارها و اقدامات درمانی که این پزشک به منظور درمان بی‌ اختیاری ادرار از آنها بهره می‌گیرد، بسیار کارآمد هستند و اغلب افراد از نتایج مراجعه به این پزشک رضایت دارند.

سخن پایانی

اگر از بی‌ اختیاری ادرار رنج می‌برید، بهتر است برای درمان این بیماری به بهترین متخصص برای درمان بی‌اختیاری ادرار در اصفهان مراجعه کنید تا بتواند تشخیص صحیحی داده و بهترین روش‌ها برای درمان را به شما ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط