دکتر میرمعصومی
Search
Close this search box.
بهترین متخصص درمان زگیل تناسلی در اصفهان

بهترین متخصص درمان زگیل تناسلی در اصفهان

برای پیدا کردن و مراجعه به بهترین متخصص درمان زگیل تناسلی در اصفهان، شاید گزینه های متعددی پیش روی شما قرار داشته باشد. اما توجه به چند مورد اساسی، به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم گیری و انتخاب درستی داشته باشید.

زگیل تناسلی از جمله بیماری های ویروسی و مقاربتی است که افراد زیادی را درگیر می کند. این بیماری به دلیل ویروسی بودن به راحتی در روابط جنسی قابل انتقال است. افرادی که در زمینه روابط جنسی فعال تر هستند بیشتر درگیر این بیماری هستند. زگیل تناسلی در بیرونی ترین بخش بدن و یا همان اندام تناسلی و یا اطراف مقعد رشد می کند.

درمان زگیل تناسلی نیاز به مشورت با متخصص در زمینه بیماری های مقاربتی دارد. به همین منظور پیشنهاد می کنیم که با خانم دکتر فخرالسادات‌میر معصومی در شهر اصفهان تماس بگیرید. زیرا به خوبی در این زمینه می توانند شما را راهنمایی کنند.

بهترین متخصص درمان زگیل تناسلی در اصفهان

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی نوعی عفونت مقاربتی است که به صورت گوشتی و برجسته در اطراف اندام جنسی رشد می کند. این بیماری از طریق فرد مبتلا به فرد سالم انتقال داده می شود. افرادی که درگیر ویروس hpv هستند ناقل بیماری عفونی می باشند.

ویروس hpv دارای 100 نوع می باشد که تنها چند مدل از آن شناسایی شده و به صورت زگیل تناسلی در اندام زنان و مردان خود را نشان می دهد. در بیشتر موارد این ویروس قابل شناسایی نیست. زمانی که روابط جنسی محافظت شده ای انجام نشود شخص ممکن است درگیر این بیماری شود. به همین جهت اگر جز افرادی بهتر است روابط جنسی با شریک جنسی به صورت محافظت شده انجام شود. چرا که ممکن است درگیر شریک جنسی شما درگیر این بیماری باشد و به شخص سالم نیز منتقل کند. برای درمان زگیل تناسلی لازم است به متخصص زنان و زایمان که مورد درمان بیماری های ویروسی مقاربتی دانش و تجربه کافی دارد، مراجه کنید.

علائم زگیل تناسلی

افرادی که درگیر ویروس hpv هستند و دچار زگیل های تناسلی می شوند علائمی را در خود حس می کنند که این علائم نشان دهنده درگیری شخص با این بیماری است.

وقتی که شخصی به این ویروس دچار می شود حدود چند هفته زمان می برد تا ضایعه های کلمی شکل و به صورت تکی و یا خوشه ای در اندام آن ها ظاهر شود. در صورت نشان دادن این علائم شخص دچار ویروس می باشد.

در مردان زگیل تناسلی در اطراف بیضه، مقعد، آلت تناسلی و کشاله ران نشان داده می شود. همچنین اگر زنان درگیر این بیماری شود در اطراف اندام تناسلی، مقعد، دهانه رحم و سطح داخلی واژن زگیل هایی ایجاد می شود.

از جمله علامت های دیگر این بیماری می توان به درد و سوزش، متورم شدن، خونریزی و ترشحات واژن اشاره نمود.

متداول ترین راه های انتقال زگیل تناسلی

اگر می خواهید از ابتلا به hpv جلوگیری کرده و راه های انتقال آن را بشناسید در ادامه این بخش همراه ما باشید.

– افرادی که روابط جنسی متعددی دارند جز اصلی ترین دلایل بروز این بیماری هستند.

–  افرادی که از دیگر بیماری های مقاربتی رنج می برند.

–  برقراری رابطه با شریک جنسی که از گذشته جنسی او خبر ندارید می تواند عامل انتقال ویروس باشد.

–   فعالیت و روابط جنسی در سنین پایین نیز می تواند از عوامل ابتلا به بیماری محسوب شود.

–   مصرف دخانیات

–   افرادی که سیستم ایمنی بدن آن ها ضعیف است و یا پیوند و یا درگیر شیمی درمانی هستند در معرض ابتلا به بیماری قرار دارند.

زگیل تناسلی چگونه تشخیص داده می شود؟

در صورتی که فردی مشکوک به ابتلا به بیماری زگیل تناسلی باشد نیاز است تا به نزد متخصص رفته و با توجه به تشخیص او اقدام نماید. پزشکان زیادی در شهرهای مختلف با تجربه های متفاوت هستند که می توانند در این زمینه به شما کمک نمایند؛ ولی اگر شما ساکن اصفهان هستید پیشنهاد می کنیم در این زمینه از تخصص خانم دکتر میر معصومی استفاده نمایید.

با این حال در صورت مراجعه به پزشک سوالاتی از شخص پرسیده می شود که : آیا به تازگی رابطه ای جنسی دهانی و یا بدون کاندوم را داشته اید؟ همچنین به صورت فیزیکی محل مورد نظر را بررسی کرده و سپس با توجه به مشاهدات تشخیص خود را ارائه می دهند.

پزشک برای اینکه بتواند به درستی محل مورد نظر را بررسی کند مایع اسیدی بر روی محل مورد نظر می ریزد که ممکن است بیمار سوزشی را حس کند. در این صورت پزشک می تواند به درستی تشخیص دهد. در صورت ناتوانی در تشخیص زگیل تناسلی، نیاز است تا نمونه برداری انجام شود تا با توجه به نتیجه آزمایشات نوع بیماری تشخیص داده شود.

برای تشخیص بهتر خانم ها نیاز به انجام آزمایش پاپ اسمیر دارند تا در صورت وجود زگیل در دهانه رحم سریعتر تشخیص لازم داده شود. در ضمن استفاده از تست hpv نیز به تشخیص سریعتر این بیماری کمک می کند.

روش های درمان زگیل تناسلی

افرادی که درگیر این بیماری هستند گاهی درد و سوزش زیادی در محل مورد نظر حس می کنند که برای درمان آن نیاز است تا به نزد متخصص بروند. همچنین درمان این بیماری برای جلوگیری از گسترش آن حائز اهمیت است. بهترین روش های درمانی استفاده از دارو و در موارد خاص درمان از طریق جراحی است.

دارو درمانی:

برای درمان زگیل تناسلی نیاز است تا از داروهای موضعی استفاده شود. در این بین افرادی هستند که بدون نسخه پزشک، از داروهایی که برای انواع زگیل در داروخانه ها موجود است استفاده می کنند. لازم است بدانید که مصرف خودسرانه از این داروهای موضعی می تواند به رشد سریعتر و بدتر شدن شرایط کمک کند. چرا که ممکن است داروی خریداری شده مختص ناحیه تناسلی نباشد که در این بین شما با مشکلات بیشتری مواجه خواهید شد.

داروهایی که برای این بیماری با توجه به نوع نیاز بیمار توسط پزشک تجویز می شود عبارت‌اند از:

–  ایمی‌کیمود: استفاده از این دارو باعث می شود تا بدن شما در برابر ویروس hpv مقاومت بالایی داشته باشد. در صورت استفاده از این دارو از برقراری رابطه جنسی خودداری کنید.

–  پودوفیلین و پودوفیلوکس: این دارو گیاهی بوده و باعث از بین رفتن بافت زگیل می شود. این دارو فقط توسط پزشک مورد استفاده قرار می گیرد که در صورت تشخیص پزشک در خانه نیز می توان از این دارو استفاده نمود.

– تری کلرواستیک اسید: این دارو برای سوزاندن زگیل کاربرد دارد و همچنین برای نواحی داخلی که درگیر زگیل هستند نیز کاربردی است.

– سینکاتچینز: اگر بیماری در اطراف مقعد و یا اطراف اندام تناسلی بیرونی و داخلی عود کرده است این دارو کمک می کند تا مشکل شما رفع شود.

درمان با روش جراحی

اگر زگیل تناسلی رشد زیادی داشته باشد که با داروها نتوان آن را از بین برد نیاز است تا از روش های جراحی استفاده نمود. از جمله روش هایی که برای از بین بردن زگیل های تناسلی کاربرد دارند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– انجماد ناحیه مورد نظر با نیتروژن مایع (کرایوتراپی): منجمد کردن زگیل از بهترین راهکارها برای از بین بردن آن است. در این صورت به تدریج زگیل از بین رفته و پوست ترمیم می شود و پوستی جدید جایگزین قبلی خواهد شد. برای نتیجه گیری بهتر در برخی از موارد نیاز است که این درمان در چندین مرحله انجام شود.

– الکتروکوتر: استفاده از جریان الکتریکی برای سوزاندن زگیل تناسلی یکی دیگر از روش های جراحی محسوب می شود که بعد از انجام آن سوزش و تورم در محل مورد نظر ایجاد می شود.

– جراحی سرپایی: با توجه به نوع تشخیص پزشک، ممکن است برای جدا سازی زگیل از ابزارهای دیگری استفاده شود که در این صورت نیاز به بی حسی موضعی و یا به بیهوشی عمومی است.

– لیزر درمانی: در این روش از پرتوهای نوری شدید استفاده می شود که برای زگیل های زیاد و غیر قابل درمان است و این روش درمانی هزینه بیشتری نسبت به روش های دیگر دارد.

درمان قطعی زگیل تناسلی در اصفهان با بهترین متخصص

درمان زگیل تناسلی تنها با کمک متخصصین در این زمینه انجام می شود. در زمینه زگیل تناسلی باید بهترین متخصص درمان زگیل تناسلی را پیدا کرده و از او برای درمان کمک بگیرید. اگر ساکن اصفهان هستید دکتر فخرالسادات‌میر معصومی می تواند در زمینه درمان زگیل های تناسلی به شما کمک شایانی نماید. چرا که در این زمینه تجربه کافی داشته و با توجه به نوع نیاز درمان های پیشنهادی موثری را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط